מה היא תעודת קבלן מוכר?

קבלן מוכר הינו רישיון נפרד לחלוטין מתעודת קבלן רשום אבל רק מי שיש בידיו תעודת קבלן רשום יכול לקבל רישיון זה קבלן מוכר שייכת למשרד האוצר בניגוד לרישיון קבלן המשוייך למשרד הבינוי והשיכון

מי צריך את תעודת הקבלן מוכר?

כל קבלן המעוניין לגשת למכרזים ממשלתיים ולבצע עבודות ממשלתיות עליו להחזיק בתעודת הקבלן המוכר

לאילו ענפים ניתן להירשם כקבלן מוכר?

ניתן לקבל את הרישיון לקבלן מוכר לפי הרישיון שלכם בתעודת הקבלן הרשום.

אם אתם רשומים בענף 100 ג1, תוכלו להירשם לענף זה בסיווג זה בלבד כקבלנים מוכרים.

אם תהיו רשומים למספר ענפים, תוכלו להירשם גם אליהם.

הרישום נעשה עבור כל ענף בנפרד.

*בשונה מרישום קבלנים בתעודת הקבלן המוכר, ניתן ישר להירשם לענף 100 ג3, אם אתם עומדים בקריטריונים וכמובן רשומים בפנקס הקבלנים לפחות בסיווג 100 ג3.

איך מקבלים ומהם התנאים?

התנאים פה הם היקפים כספיים שמוצגים לפי עבודות מרגע קבלת הרישום. כלומר, שאם נרשמת רק עכשיו, אז אין לך אפשרות לקבל את תעודת הקבלן המוכר. לדוגמא, ענף 100 – עד שתציג (לצורך הדוגמא בחלופה מס׳ 2 לפי טבלאות המנהלת קבלן מוכר) צבר עבודות של 7.2 מיליון ש״ח לפני מע״מ ב-6 השנים האחרונות.. נכון לתאריך כתיבת שורות אלו.

חידוש קבלן מוכר

פעם בשנתיים יהיה עליכם לבצע חידוש של תעודת הקבלן המוכר על מנת לשמר את התעודה. מכיוון שזה גוף של משרד האוצר, הם מעוניינים לראות שהקבלנים שרשומים תחתם אכן רשומים ועובדים. בפעולה זאת, נצטרך לעדכן אולי חלק מהמסמכים אבל כל מקרה לגופו ואין למה לכתוב פה תיאוריות.

מידע נוסף

קבלן מוכר קטן וקבלן מוכר גדול, מה ההבדלים?

תאריכי החידושים ביניהם שונים וההסבר הקל למה הוא קבלן מוכר גדול (כל השאר זה קבלן מוכר קטן) קבלן מוכר גדול שהחוקים עליו שונים לחלוטין זה כבר ליגה אחרת והמסמכים והדרישות אליו שונות לחלוטין ענף 100 וענף 200 בסיווגים ג3,ג4,ג5 הינם קבלן מוכר גדול, כל השאר הינם קבלן מוכר קטן.

בכל שלב, ניתן לבקש הגדלה בסיווגים שלך בקבלן מוכר כל עוד העסק שלך יעמוד בתנאים.

קבלן מוכר: דגשים שונים

מי נחשב בתור קבלן מוכר? איש מקצוע זה רשאי להתמודד על מכרזים של משרדי הממשלה. חשוב להדגיש כי בהתאם לדרגת הסיווג הקבלנית, כך הקבלנים המוכרים יוכלו לפנות אל הפרויקט הרלוונטי. ברצונכם להירשם בתור קבלנים מוכרים? מעוניינים לעלות בדרגת הסיווג ובהתאם להגדיל את מחזור הפעילות הקבלנית והפיננסית שלכם? כל שעליכם לעשות הוא לפנות אל חברת G.A.M ייעוץ וליווי קבלנים. כדי להגשים את היעדים שלכם, צוות עובדי החברה יבנה יחד אתכם תכנית הדרגתית – עד להגשמתן של מטרות אלו.

לאורך השנים האחרונות, אנו רואים סביבנו יותר ויותר פרויקטים בתחום הנדל"ן; פרויקטים בשלבים שונים של בניה. בין אם מדובר במבני מגורים, מבנים מסחריים, תשתיות, גשרים, נמלים או שמא מדובר בבניה מסוגים אחרים – כדי לנהל את תהליך העבודה הקבלני על הצד הטוב ביותר, יש להירשם בתור קבלן מוכר.

כאשר אנו מדברים על קבלנים מוכרים, הכוונה היא לאנשי מקצוע אשר מחזיקים באישור הרלוונטי כדי לגשת למכרזים – ולבצע עבודה עבור משרדי הממשלה. חשוב להדגיש כי בניגוד להכרה כקבלן מוכר, קבלת הרישיון של קבלן – או רישום בפנקס הקבלנים – מאפשרת פניה למכרזים עירוניים. בהתאם, במקרים בהם אתם מעוניינים לקחת את העסק שלכם לשלב הבא, להגדיל את מחזור הרווחים ואת היקף פעילותכם העסקית, חשוב לשקול את האפשרות הבאה: להירשם בתור קבלנים מוכרים.

מעוניינים להגיש בקשה לקבלת רישיון קבלן מוכר? רצוי להסתייע בשירותיה של חברה המחזיקה בהכשרה ובניסיון רב בתחום. כך, תוכלו לנהל תהליך זה ביעילות ובמקצועיות הדרושה.

להגשים את היעדים עם קבלן מוכר

תהליך הרישום בתור קבלן מוכר דורש ידע והבנה מעמיקה בתחום. כדי שתוכלו גם אתם לגשת לתהליך זה ולקבל את הרישום הרלוונטי עבורכם, רצוי לשתף פעולה עם חברת G.A.M ייעוץ וליווי קבלנים. חברה זו תלווה אתכם עד קבלת ההכרה שלכם כקבלן מוכר. כמו כן, צוות עובדי החברה ישמחו לבנות יחד אתכם תכנית עסקית – לשם הגשמת יעדכם.

רישום קבלן מוכר

הפכתם לקבלנים רשומים? נרשמתם בפנקס הקבלנים? כעת, תוכלו לגשת לשלב הבא: רישום קבלן מוכר. על ידי רישום בתור קבלן מוכר, תוכלו גם אתם להתמודד במסגרת מכרזים של משרדי הממשלה. כדי להבין האם אתם עומדים במגוון הדרישות, כמו גם לעמוד בסיווג הקבלני הרלוונטי, תוכלו לפנות אל חברת G.A.M ייעוץ וליווי קבלנים. חברה זו פועלת מזה 20 שנה בתחום הייעוץ לקבלנים. בזכות צוות המומחים של החברה, תקבלו את מלוא הפתרונות לצורך השגת התוצאות.

רישום קבלן מוכר: לממש את זכויותיכם

בעשורים האחרונים, משרד הבינוי והשיכון הגביר את הפיקוח כמו גם את הדרישות בכל הנוגע לעבודת הקבלנים. וזאת, מתוך מטרה להעלות את איכות הבניה בארץ – החל מבנייני מגורים, תשתיות, שטחים מסחריים, נמלים וכן הלאה. בשל כך, אם ברצונכם לעסוק בתחום זה, לבסס קריירה ענפה ולהגדיל את עסקיכם – יהיה עליכם לבצע רישום קבלן מוכר.

נדגיש כי חוק רישום הקבלנים קובע כי על יחידים ותאגידים המתמחים בעבודות הנדסה בנאיות להירשם בפנקס הקבלנים; פנקס אותו מנהלים אצל רשם הקבלנים שבמשרד הבינוי והשיכון. אחרת, בעלי מקצוע אלו חשופים לאישומים פליליים.

מעבר לכך, ולאחר רישום זה, ניתן יהיה להירשם בתור קבלנים מוכרים – ובהתאם, להגיש מועמדות במכרזים של משרדי הממשלה השונים. וזאת, במידה והקבלנים עמדו במכלול הדרישות כמו גם קיבלו את דרגות הסיווג הרלוונטיות.

עם זאת, במקרים כאלו ואחרים, ייתכן והקבלנים ידרשו לעמוד בפרמטרים ייחודיים; קריטריונים שאינם בהכרח ברורים או משתמעים לשתי פנים. כדי להתגבר על אי ההבנות ולהתעמק במידע חשוב זה, קבלנים רבים פונים לשירותיה של חברת G.A.M ייעוץ וליווי קבלנים. וזאת, מתוך מטרה לממש את זכויותיהם – ולהפוך בהמשך הדרך לקבלנים מוכרים.

לענות על כל שאלה בנושא רישום קבלן מוכר במקצועיות הדרושה

כדי להגדיל את היקף פעילותכם בתחום ההנדסה הבנאית, רצוי להתעניין בכל הקשור אל רישום בתור קבלן מוכר. לשם כך, אתם מוזמנים ליצור קשר עם חברת G.A.M ייעוץ וליווי קבלנים. צוות עובדי החברה ישמחו לעמוד לשירותכם בכל שאלה.


כל הנאמר באתר זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי! אין להשתמש במידע זה או להעתיק מידע זה ולהשתמש בוא בשום צורה לרבות בתי משפט! כל שנכתב באתר זה הינו ידע כללי בכל דף ודף ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי. כל השימוש במידע זה הוא על אחריות המשתמש והקורא בלבד! לא יהיה ניתן לבוא בדרישות או טענות למנהלי האתר על שום תרחיש הגיוני או לא הגיוני ולדרוש ממנו פיצוי או תמורה על המידע אשר נכתב כאן!

עוד בנושא:

אל תחכו, צרו איתנו קשר עוד היום:

בנייה וקידום אתרים בנייה וקידום אתרים