הגדלת סיווג קבלני

כל קבלן וכל חברה בענפי הבנייה וההנדסה השונים מעוניינים באופן טבעי למקסם את הרווחים שלהם. אחד הפרמטרים המשפיעים ביותר על היכולת למצות את הפוטנציאל ולהביא לידי ביטוי את כל היכולות והכישורים הוא הסיווג בפנקס הקבלנים של משרד הבינוי והשיכון. העלאת סיווג קבלני מרחיבה באופן משמעותי את אפשרויות הפעולה של החברה ואת הפרויקטים שהיא מוסמכת לבצע. חברת גלאור רישום קבלנים (G.A.M) מסייעת לכל מי שמבקש לבצע העלאת סיווג קבלן רשום לצלוח את התהליך בדרך היעילה ביותר ובזמן קצר ככל האפשר. 

סיווג קבלני והעלאה שלו עושים רק איתנו!

✔️ ייעוץ טלפוני חינם להסבר מקיף על סיווג קבלני

✔️ ליווי עד קבלת התעודה 

✔️ מעל 20 שנות ניסיון בתחום ואלפי לקוחות מרוצים

✔️ ייעוץ מקצועי – לא לוקחים כסף עד שלא בודקים שאכן ניתן להעלות לכם סיווג

✔️ אמינות – אם אתה לא מתאים, נגיד לך ישר ולא תשלם סתם

✔️ מגיעים עד אליכם לפגישה ראשונית להעלאת סיווג קבלני

✔️ סיוע בגיוס בעלי כישורים לצורך הגדלת סיווג קבלני

✔️ סיוע בהוצאת אישור לפועלים מהשטחים במידת הצורך

לקביעת פגישת ייעוץ ללא עלות השאירו פרטים:

איך משפיע סיווג קבלן רשום על היקף הפרויקטים שהוא מורשה לבצע?

עוד לפני המידע הרלוונטי לגבי הדרכים להעלות סיווג קבלנים, כדאי לדעת מהי התקרה עבור כל חברה בכל ענפי הבנייה וההנדסה: שיפוצים, איטום מבנים, דריכת בטון, חשמלאות ותקשורת, מעליות ומדרגות נעות, מתקני תברואה (אינסטלציה ומערכות כיבוי אש), כבישים, עבודות עפר וחציבה, ביצוע קווי מים ביוב וניקוז, גשרים, קונסטרוקציות פלדה לגשרים לעומסי תחבורה, ועוד.

הענפים כידוע מחולקים ל-3 קבוצות, ובנוסף ישנו ענף הבנייה למגורים שנפרד מהן. בכל ענף ישנם 5 סיווגים, מ-1 ועד 5 (בענף השיפוצים ישנו גם סוג ק', עוד לפני סוג 1). בכל קבוצה יש לכל רמת סיווג רף עליון - וכל קבלן רשום מוסמך לבצע עבודות רק עד לרף זה. בענף הבנייה למגורים הרף להגדלת הסיווג הוא בהתאם לשטח הפרויקט, כלומר נמדד במטרים רבועים. לעומת זאת, בנייה ציבורית נמדדת בהיקף הכספי.

חשוב לציין כי הנתונים בטבלה מעודכנים לקיץ 2022. פעמיים בשנה - 

באפריל ובאוקטובר - סכומי המקסימום משתנים בהתאם לעליית מדד תשומות הבנייה למגורים.
טבלת סיווג קבלנים
כך לדוגמה, לאחר רישום קבלן שיפוצים הוא נמצא בסיווג ק', ולא יכול לבצע פרויקט שהיקפו מיליון ₪ או חצי מיליון ₪. אם יבצע תהליך הגדלת סיווג קבלני ל-1, יוכל לקחת על עצמו גם עבודות שהתמורה עבורן היא עד 1.7 מיליון ₪. באופן דומה, חברה לעבודות עפר וחציבה סוג 2 יכולה לבצע עבודות בגובה עד 5,727,000 ₪ - סכום הפרויקט הכולל (משום שהיא שייכת לקבוצה ב'). סיווג קבלני 3 כבר יאפשר לה להתמודד על פרויקטים שההיקף הכולל שלהם עומד על 10-11 מיליון ₪, כלומר כמעט להכפיל את הסכום המרבי.

תנאי הזכאות הבסיסיים של העלאת סיווג קבלני

סיווג קבלני ניתן להעלאה על בסיס השלמת עבודות בהיקף כספי משמעותי. על-פי התקנות, הגדלת סיווג קבלני אפשרית על בסיס שני מצבים:

  1. השלמת עבודה בהיקף של 70% לפחות מהרף בסיווג הנוכחי. כך למשל קבלן איטום מבנים (ששייך לקבוצה ב') סוג 1 יידרש להציג הוכחות על ביצוע פרויקט בסדר גודל של שני מיליון ש"ח ומעלה (וליתר דיוק, 2,002,000 ש"ח שהם 70% מהרף שעומד על 2,860,000 ש"ח).
  2. השלמת שתי עבודות, בשני אתרים נפרדים, שהתמורה עבור שתיהן ביחד היא למעלה מ-100% מהרף בסיווג הנוכחי. תנאי נוסף במצב זה הוא שכל אחת מהעבודות בנפרד היא בהיקף של לפחות 40%, וכמו כן נדרשת חפיפה של 50% מבחינת זמני ביצוע העבודות. לדוגמה, חברה שמתקינה מערכות לכיבוי אש (קבוצה א') עם סיווג 1. העלאת סיווג קבלני עבורה תתאפשר אם ביצעה עבודה בהיקף של 820,000 ש"ח (כלומר כ-47% מהרף) ועוד עבודה בסכום של 1,000,000 ש"ח (כ-57% מהרף), עם חפיפה ביניהן.

מתי ניתן להגיש בקשה להעלאת סיווג קבלנים?

סיווג קבלן רשום נמצא בתחום אחריותו של רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון. בהתאם, בקשה להעלאת סיווג קבלני מוגשת לרשם, ויש לצרף אליה את כל המסמכים המעידים על ביצוע העבודות המשמעותיות בהתאם לתנאים שפורטו בפסקה הקודמת. ביניהם: חוזה שכולל פירוט לגבי מהות העבודה וכמובן היקפה (במ"ר ובשקלים), חשבון סופי חתום ומאושר ע"י מזמין העבודה, נתונים רלוונטיים ע"פי טופס עבודות הנדסה בנאיות, כתב כמויות ועוד.

חשוב לציין כי הגדלת סיווג קבלני אפשרית רק לאחר שחלפו 12 חודשים ממועד העלאת הסיווג האחרונה, או לחילופין 12 חודשים לאחר השלמת רישום קבלן רשום (כלומר הכניסה לפנקס הקבלנים).

שירות הגדלת סיווג קבלני מקצועי בזמינות גבוהה

גלאור רישום קבלנים (G.A.M) מסייעת לקבלנים בכל הענפים מזה למעלה מ-20 שנים. תחום המומחיות של החברה הוא סיווג קבלני, לרבות העלאת הסיווג - כאמור בזמן הקצר ביותר האפשרי ולאחר בדיקת היתכנות יסודית כדי למנוע טרחה מיותרת והוצאות שלא לצורך ממי שלא עומדים בקריטריונים.

כל שירותי החברה - רישום בפנקס הקבלנים (פעולה שמאפשרת התמודדות במכרזים ציבוריים ועוד יתרונות משמעותיים), הוצאת אישור עבודה לפלסטינים (שמהווים כידוע משאב קריטי בענפי הבנייה), העלאת סיווג קבלני (שכאמור מובילה לביצוע עבודות משמעותיות יותר ולעליית מדרגה של ממש לכל חברה) - ניתנים מתוך תחושת אחריות מלאה ומחויבות מוחלטת, ובזמינות מרבית.

צרו עמנו קשר עוד היום לסיוע בהעלאת הסיווג הקבלני שלכם.

לקביעת פגישת ייעוץ ללא עלות השאירו פרטים:

לקביעת פגישת ייעוץ ללא עלות השאירו פרטים

דילוג לתוכן