*הליך זה יכול להתבצע רק עבור קבלן שהינו רשום בפנקס הקבלנים.

אז הפכת לקבלן רשום.. עכשיו אתה מעוניין בפועלים, לצערנו בארץ קשה מאוד למצוא פועלים ולעבוד עם חברות כח אדם של פועלים מסין מולדובה או אוקראינה זה תהליך יקר ולא משתלם. הוצאת אישורים לפועלים מהשטחים יכולה להיות הפתרון בשבילך. תהליך זול בעלויות לא גבוהות עם פועלים שדוברים לרוב עברית ומכירים את העבודה בארץ והמנטליות של הקבלנים בישראל. אתה לא יודע איך להתקדם מפה? יש לך עבודות אבל אתה לא יודע מה האסטרטגיה הנכונה לבקשה לפי אותם עבודות? כאן בתחתית הדף ישנם מספר שאלות ותשובות על התהליך וכמובן שניתן לקבל פרטים נוספים בטלפון על מנת שנוכל לקדם אותך צעד אחד נוסף בדרך הנכונה עבורך.

1. איך מחולקים הפועלים בין הקבלנים?

קיימת מכסה (פועלים מהגדה המערבית בלבד) של כמה עשרות אלפים. מכסת הפועלים הזאת מחולקת בין הקבלנים שיש בידם רישיון להוצאת מיכסה ובהמשך להגדלת מכסת הפועלים.

2. איך מוציאים את הרישיון?

הוצאת הרישיון הינו תהליך חד פעמי ואנו נכין אותך לפגישה לקבלת הרישיון.. שתגיע לשם יהיה בידך את כל המסמכים הדרושים ותיק מוכן לפי הדרישות.

3. מה קורה מרגע קבלת הרישיון לבקשת מכסה?

מרגע קבלת הרישיון, אנו נשלים עבורך את התיק לשליחתו עם כל הקבצים האלקטרונים והידניים הנדרשים. פעם בחודש מתקיימת וועדה (שיכולה לא להתקיים לפי שיקול דעתה).

ניתן לבקש את מספר הפועלים שתרצו לחברתכם אבל בקשות לחוד ומציאות לחוד…

כלומר, יש בידינו מספיק ידע וניסיון על מנת להבין איך ללוות אותך להכנת תשתית נכונה לקבלת כמות הפועלים הרצויה לפי העבודות שיש בידך או עבודות עתידיות.

4. מה קורה במצב שלא אישרו לי מכסה?

כל חודש מתקיימת וועדה וכל חודש ניתן לבקש הגדלת מכסה, כלומר כל עוד אתה קבלן רשום ויש בידך את התעודה ניתן לבקש פועלים אין ביכולת שום גורם צד שלישי להחליט או לשנות על החלטות הוועדה אשר מתקיימת תחת משרדים ממשלתיים (לפעמים, קיימת מכסת פועלים שהתפנתה ולפעמים פשוט לא קיימת או שהסתיימה לפני אישור התיק של הע.מ או הח.פ שלך).

5. אישרו לי מכסה של עובדים מה עכשיו?

עליך להמציא את המסמכים הדרושים לפי קריטריונים של הוועדה, לאחר מכן נכין את הקובץ עם הפרטים ונשלח לוועדה לאישור העובדים, אם החליטו שלא לאשר עובד מסויים לא ניתן לערער על כך. משרד הביטחון הוא זה שמחליט למי מותר להיכנס לארץ ולמי לא.

6. האם ניתן להביא עובדים מקצועיים לדוגמא רצפים?

אתה בוחר מי הם הפועלים שאתה מעוניין לעבוד איתם ולהוציא להם אישור תחת הרישיון שלך, כלומר אם הם רצפים או תפסנים את זה אתה צריך לדעת לפני שאתה מעוניין להוציא להם אישור. ניתן להחליף עובדים.

7. האם ניתן לקבל אישורי לינה?

כן, אבל זה לא תהליך פשוט והוא ידרוש ממך כקבלן המון אחריות וערבון אישי על הפועלים וכמובן שאתה אחראי על מקום לינה מסודר (שהוא לא אתר הבניה עצמו!) (יתכן שיאשרו לך עובדים אבל לא יאשרו להם לינה).

8. האם ניתן להוציא אישורים לשעות הלילה?

כן, קיים אישור מיוחד שחורג משעות העבודה הקונבנציונליות שנותן לעובדים לעבוד בשעות הלילה לדוגמא בענף הפיתוח והתשתיות.

9. אם אין לי עבודה האם ניתן להעביר את העובדים לקבלן אחר?

לא, אסור לבצע מסחר בפועלים בשום צורה.

10. כיצד מתבצע תשלום המשכורות לעובדים?

רק בעל תעודת רו״ח יכול להתעסק בעניין תלושי השכר של הפועלים מול הממשלה כל התחום הזה מאוד מסודר וברור. פעם בחודש יתקבל למייל עלות של כל פועל ועלויות.


כל הנאמר באתר זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי! אין להשתמש במידע זה או להעתיק מידע זה ולהשתמש בוא בשום צורה לרבות בתי משפט! כל שנכתב באתר זה הינו ידע כללי בכל דף ודף ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי. כל השימוש במידע זה הוא על אחריות המשתמש והקורא בלבד! לא יהיה ניתן לבוא בדרישות או טענות למנהלי האתר על שום תרחיש הגיוני או לא הגיוני ולדרוש ממנו פיצוי או תמורה על המידע אשר נכתב כאן!

עוד בנושא:

אל תחכו, צרו איתנו קשר עוד היום:

בנייה וקידום אתרים בנייה וקידום אתרים