ההגדרה של קבלן מוכר היא: קבלן אשר רשאי להשתתף במכרזים של המדינה בתחום הבנייה, רק מי שרשום כקבלן מוכר יוכל להשתתף במכרזים אלה. ישנם אנשים שזוכרים שפעם המושג קבלן מוכר היה נקרא גם, קבלן עם כוכבית.

את האישור כקבלן מוכר יקבל המבקש על ידי הוועדה הבין משרדית לקביעת מסירת עבודות לקבלנים, בהתאם לקריטריונים שנקבעו על ידי הוועדה. האישור עצמו הוא אינו קבוע ומתקבל לתקופה מוגדרת מראש על מנת שהקבלן המוכר ימשיך להיות רשום עליו להגיש בקשה חדשה לפני שהרישיון הנוכחי עומד לפוג.

כאמור התהליך של קבלת רישיון קבלן מוכר הינו תהליך מורכב ובנוי מהון קריטריונים שעל המבקש לעמוד בהם, כמובן שעל המבקש להיות בעל רישיון קבלן אשר קיבל מרשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון.

איך להפוך לקבלן רשום?

למי שעוסק בתחום הקבלנות רישום בפנקס הקבלנים מעניק עבורו רישיון קבלן ואת האפשרות לעסוק בתחום באופן חוקי ולגיטימי. את הרישיון ניתן לקבל על ידי רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון, שהוא הגוף היחיד אשר מוסמך להעניק את הרישיון המדובר. קבלת רישיון קבלן מתחיל כמובן על ידי הרשמה והגשת טפסים למשרד הבינוי והשיכון, המשרד בודק את הטפסים ומוודה שהמבקש עומד בתנאים אותם הציב. כמובן שאם יש למבקש רישום פלילי כל שהוא בקשתו תיפסל מיידית.

אם וכאשר לאחר בדיקת כל הטפסים המועמד נמצא מתאים הוא יתבקש להגיע למשרד הבינוי ולעבור ראיון שבו יצטרך כנראה להגיע אם טפסים נוספים בעת הצורך, לאחר הראיון ואם הכל נמצא תקין יקבל המבקש את הרישיון המיוחל.

לכל תחום ותחום בענף הבנייה נדרש רישיון קבלן, את הרשימה של התחומים המלאה ניתן למצוא במשרד לבינוי ושיכון שגם קובע את החוקים הרלוונטיים בתחום הקבלנות. ישנם הבדלים בין הקבלנים השונים כמובן שלקבלן שלד תהיה אחריות גדולה יותר מאשר לקבלן צבע לדוגמא, לכן ישנה הקפדה על הפן הבטיחותי וחוקים ברורים ביותר לקבלת הרישיון.

.אז כדי להיות קבלן רשום יש לעבור תהליך של הרשמה במשרד הבינוי והשיכון, לא משנה אם מדובר באדם פרטי המעוניין להיות קבלן או בחברה גדולה, על מנת שיוכלו לבצע ולעסוק בעבודות הקבלנות השונות עליהם להיות רשומים באופן חוקי אצל רשם הקבלנים, הרישיון הוא לתקופה ועל בעל הרישיון לחדשו כל תקופה באם הוא מעוניין להמשיך ולעסוק בתחום הקבלנות.

בין אם מדובר בקבלן יחיד או חברת קבלנות, על מנת לבצע עבודות קבלנות כחוק יש להירשם באופן מסודר ברשם הקבלנים.

עוד בנושא:

אל תחכו, צרו איתנו קשר עוד היום:

בנייה וקידום אתרים בנייה וקידום אתרים