סיווג קבלנים רשם הקבלנים

בהתאם לתקנות רישום הקבלנים בארץ, כדי לפעול בתחום זה יש לקבל סיווג קבלנים; דרגת סיווג המעידה על ההיקף הכספי המתיר לקבלן לבצע את עבודותיו. כיום, ישנן 5 דרגות סיווג – כאשר דרגה 1 הינה הנמוכה ביותר ודרגה 5 הינה הגבוהה ביותר. מעוניינים לעלות בדרגת הסיווג שלכם? כדי לקבל את הסיוע המקיף והמקצועי בתחום זה, אתם מוזמנים לפנות אל G.A.M ייעוץ וליווי קבלנים. בין אם מדובר בהעלאת הסיווג, רישום קבלנים, אישורים לעובדים מהשטחים ובין אם מדובר במשימות אחרות – צוות עובדי החברה יסייעו לכם שלב אחר שלב.

סיווג קבלנים: לעלות בדרגות הסיווג

כיום, כדי לעסוק בתחום הבניה בארץ, יש לעמוד במספר תקנות וחוקים – כאשר בראש ובראשונה יש להירשם אצל רשם הקבלנים. במקביל לכך, על הקבלנים לפעול בהתאם לדרגת הסיווג הרלוונטית; סיווג קבלנים המעיד על יכולתם לעבוד בהתאם להיקף הכספי המותר – ולפי הענף הרלוונטי. 

נדגיש כי ישנן 5 דרגות סיווג עיקריות. וזאת, כאשר דרגת הסיווג הראשונה הינה הנמוכה ביותר ודרגת הסיווג החמישית הינה הגבוהה ביותר. כמו כן, ישנם מספר ענפים מרכזיים כמו גם מספר ענפי משנה. תחומים אלו מתחלקים ל-3 קבוצות עיקריות: הקבוצה הראשונה כוללת, בין היתר, פיתוח חצרות, שיפוצים, חשמלאות ותקשורת במבנים והתקנתם של רמזורים. הקבוצה השנייה כוללת, לדוגמא, בטונים, בניית שלדים, חיפוי אבן ואיטום מבנים. הקבוצה השלישית כוללת, למשל, בניה טרומית, בריכות מים, תשתיות פיתוח, כבישים, גשרים ועוד.

מעוניינים לעלות בדרגת הסיווג הקבלני שלכם? ברצונכם להגדיל את היקף הפעילות והמחזור הכספי שלכם? בשלב זה, יש לפנות אל חברה מקצועית ומנוסה המתמחה בסיוע מסוג זה. כך, תוכלו לקבל את התוצאה הרלוונטית.

לפנות אל חברת G.A.M ייעוץ וליווי קבלנים

מהן עבודות קבלן בהתאם להיקף הדרוש? מעוניינים להתפתח ולעלות בדרגת הסיווג שלכם? כל שעליכם לעשות הוא ליצור קשר עם G.A.M ייעוץ וליווי קבלנים. חברה זו הינה מהמובילות בארץ בתחום עיסוק זה ומחזיקה ב-20 שנות ניסיון; ניסיון המתבסס על הבנת השוק וקריאתו המדויקת.

סיווג קבלנים רשם הקבלנים

תקנות סיווג קבלנים

משרד הבינוי והשיכון קבע מהן תקנות סיווג קבלנים; תקנות המגדירות את הענפים הראשיים והמשניים בתחום עיסוק ההנדסה הבנאית. כיצד נקבע כל ענף וענף? בהתאם לקוד, תיאור כמו גם שייכות לאחת מ-3 הקבוצות הקובעות את הקיפי הבניה המותרים. כיום, במסגרת הרישום הקבלני, כל אחד ואחד ממומחים אלו מקבל את הסיווג הרלוונטי – המאפשר לו לנהל בהתאם את הפרויקטים בתחום הבניה. מעוניינים לקבל מידע נוסף בתחום זה? אתם מוזמנים לפנות אל חברת G.A.M ייעוץ וליווי קבלנים. בין אם מדובר בסיוע ברישום ענף ראשי או משני, הכרה כקבלן מוכר כמו גם סיוע בקבלת אישורים לפועלים מהשטחים – צוות עובדי החברה ילוו אתכם שלב אחר שלב.

תקנות סיווג קבלנים: מידע חשוב

בעשורים האחרונים, התבצעו שורה של פעולות; תהליכים אשר מטרתם להסדיר את תחום העבודות הקבלניות. במילים אחרות, וכדי ליצור תחום עיסוק המורכב מעובדים איכותיים, משרד הבינוי והשיכון קבע מספר חוקים ותקנות המגדירים, בין היתר, את נושא רישום הקבלנים כמו גם את הסיווג שלהם. כאשר אנו מדברים, למשל, על תקנות סיווג קבלנים, הכוונה היא להשלמה להיקפי הבניה המותרים לקבלנים. וזאת, לצד הנחיות לגבי ההשתתפות במכרזים עירוניים וממשלתיים. 

נציין, כעת, כי בהתאם לרשם הקבלנים שבמשרד הבינוי והשיכון, ישנם 32 ענפי בניה המסווגים ל-2 קטגוריות מרכזיות: ענפים ראשיים וענפי משנה. כל ענף וענף מוגדר לפי קוד ותיאור ענף. כמו כן, כל ענף משויך לאחת מ-3 הקבוצות המרכזיות: קבוצה א', קבוצה ב' וקבוצה ג', כאשר שלושתן כוללות 5 דירוגים של היקפי הבניה המותרים. 

כך או כך, בין אם אתם נחשבים כקבלנים רשומים או מוכרים, בהתאם להגדרתכם יקבע סיווגכם, היקפי הבניה כמו גם זכאותכם לגשת למכרזים השונים.

ליצור קשר עם המומחים בתחום הייעוץ לקבלנים

לאופן סיווג הקבלנים השפעה על היקפי הבניה המותרים כמו גם השתתפותם במכרזים. מעוניינים להירשם לענף ראשי או משני? ברצונכם להעלות את הסיווג הקבלני שלכם? צרו קשר עוד היום עם חברת G.A.M ייעוץ וליווי קבלנים. 

עוד בנושא:

אל תחכו, צרו איתנו קשר עוד היום:

בנייה וקידום אתרים בנייה וקידום אתרים