אישור לעובדים פלשתינאים

אישור לעובדים פלשתינאים – העסקת עובדים מהשטחים דורשת אישורים מיוחדים שכן תושבי השטחים אינם מורשים להסתובב במדינת ישראל באופן חופשי וכניסתם מותרת אך ורק עם האישורים הנדרשים. העסקת עובד מהשטחים ללא היתר נחשבת לעבירה פלילית העלולה לגרום להשלכות כבדות ביותר על המעסיק. כמובן שאותו מעסיק מחוייב להעסיק את העובד הפלשתינאי על פי חוק והוא יהיה בעל אותם זכויות כמו של העובד הישראלי. ישנם חוקים חד משמעיים ונוהלים אשר נועדו להסדיר את העסקתם בישראל של עובדים פלשתינאים בענף הבניין.

אין ספק שהנושא של אישורים לעובדים פלשתינאים הוא רגיש ביותר מכל כך הרבה סיבות, ובהתאם היחס של החוק לגבי הנושא. חשוב מאוד להקפיד ולעמוד בכל הקריטריונים המתבקשים על ידי משרד ההגירה. השינויים המשמעותיים החלו עוד בתקופת האינתיפאדה הראשונה עוד בשנות השמונים, אז באופן טבעי צומצמו הכניסות של העובדים הפלשתינאים עד לרמה של איסור כניסה מוחלט. בתחילת שנות התשעים, חלו שוב שינויים ואושרו מספר מצומצם של אישורי כניסה לעובדים מהשטחים, מאז ועד היום היתרי הכניסה משתנים בהתאם למצב הביטחוני נכון לאותו רגע נתון.

פועלים לבניין

כיום, ישנם בישראל כמעט שלוש מאות אלף עובדי בניין, ללא ספק מספר מכובד ביותר הרוב הגדול מתבסס על עובדים ישראלים ואחריהם עובדים מהשטחים, ופועלים זרים ממדינות שונות.

ענף הבנייה הוא אחד התחומים החשובים והבולטים בכלכלה הישראלית זהו ענף שהולך ומתפתח כל הזמן בצורה מרשימה ועם כל המספרים המרשמים אשר צוינו מעל הענף סובל ממצוקת עובדים רצינית ביותר. עבודה כפועל בניין היא עבודה קשה מאוד פיזית מאוד ולעיתים בתנאים קשים וכל זאת תחת הקפדה על כללי בטיחות ברורים ונוקשים. בשל מחסור העובדים בתחום, ישנן המון השלכות עד כדי כך שזה משפיע באופן ישיר לעליית מחירי הנדל"ן ובכלל לעליות המחירים בתחום.

בשנים האחרונות, חלו שינויים משמעותיים בזכויותיהם של פועלי הבניין ובאופן כללי המשרד לעבודה ורווחה קבע חוקים קבועים וברורים העוזרים לעובד לממש את זכויותיו. המדינה מעודדת לעבוד בתחום ולעובדים הצעירים המשתחררים מהצבא הם מציעים את עבודת הבניין כעבודה מועדפת אשר מקנה להם מענקים שונים המעודדים אותם לבוא ולעבוד בתחום.

עוד בנושא:

אל תחכו, צרו איתנו קשר עוד היום:

בנייה וקידום אתרים בנייה וקידום אתרים